10 lat, minęło jak jeden dzień...

Wystawa prezentuje dziesięcioletni dorobek muzealnej Galerii Café Silesia w Zabrzu. Można zobaczyć na niej plakaty i materiały promocyjne autorstwa znakomitych śląskich grafików, które towarzyszyły naszym ekspozycjom muzealnym w latach 2008-2018. Podziwiać można plakaty takich artystów jak, profesor Roman Kalarus, profesor Bogdana Król, Piotra Proba, Lech Poeche i wielu innych grafików. Wystawa, to również kartka z kalendarza, przypominająca o sławnych w mieście, regionie i na świecie artystach, których wystawy prezentowaliśmy w muzeum. To niezapomniane wystawy "Mistrz czerni i Bieli. Roman Starak", "Roman Nowotarski. Malarstwo", "Sztuka męska. Bogdan Król", "Witold Berus, Michał Minor. Próba siły", "Antoni Cygan. Malarstwo", "Wideofreski Lecha Majewskiego", "K-dron Janusz Kapusta", "W stronę Schulza", "Gianni Turella. Kolor nieujarzmiony", "Norman Leto. Idź i patrz", "50 lecie pracy twórczej Kazimierza Szołtyska" oraz wystawy okolicznościowe, związane z historią miasta.
Zapraszamy do zwiedzania i wspólnego z nami wspominania.

Galeria 2018