10 lecie Szkoły Sztuk Pięknych w Zabrzu

27 kwietnia 2006 r. o godz. 17.00 w Muzeum Miejskim w Zabrzu odbędzie się wernisaż Jubileuszowej Wystawy z okazji 10-lecia Szkoły Plastycznej w Zabrzu-Kończycach.

Obchody jubileuszu, nad którym patronat honorowy objęli : Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prezydent Miasta Zabrze oraz Rektor Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach wraz z wystawą w Muzeum Miejskim zakończą się 2 czerwca uroczystościami w siedzibie Szkoły w Zabrzu-Kończycach przy ul. Sitki 55.

W wystawie biorą udział zaproszeni goście: profesorowie i artyści odwiedzający i współpracujący ze szkołą z naszego miasta, regionu i z zagranicy, nauczyciele, którzy uczyli i uczący obecnie oraz absolwenci z pięciu ostatnich lat.
Na wystawie można będzie obejrzeć blisko 70 prac wybitnych twórców oraz młodych studentów z różnych uczelni artystycznych-absolwentów szkoły, będą prezentować różne dyscypliny sztuki - malarstwo, rysunek, grafikę, rzeźbę, plakat, projektowanie i animację komputerową. Ekspozycja prezentuje wysoki poziom artystyczny.

Wystawę jubileuszową zabrzańskiej Szkoły Plastycznej będzie można oglądać do 2 czerwca 2006 r.

Liczba gości na stronie: 2771975