Archiwum wystaw

"Od Solidarności do wolności" Wystawa z okazji 25 - lecia "Solidarności" Wystawa czynna od 09.08.2005 - 18.09.2005 Muzeum Miejskie w Zabrzu przygotowało wystawę " Od Solidarności do wolności", upamiętniającą 25-lecie powstania związku. Można na niej obejrzeć pokaźny zbiór eksponatów związanych z narodzinami i działalnością NSZZ "Solidarność" od wydarzeń sierpniowych w roku 1980 po okrągły stół i wybory w roku 1989.
"Motywy biblijne i antyczne w grafice europejskiej VII - XIX w." Wystawa czynna od 17 maja Wystawa obejmuje ok. 90 grafik, głównie miedziorytów ( także staloryty) od XVI do XIX w. artystów niemieckich, francuskich, angielskich, włoskich, holenderskich; reprezentowane są rozmaite szkoły i ośrodki ówczesnego, europejskiego sztycharstwa.
Kresy i Krym to blisko 50 fotografii, autorstwa Zabrzanki Małgorzaty Grabowskiej, u której nieodparta chęć poznawania świata pojawiła się już w dzieciństwie, kiedy po raz pierwszy wyjechała z rodzicami za granicę. Wtedy były to Węgry, potem Bułgaria, Rumunia czy obecne Czechy i Słowacja, a także niezliczone podróże po kraju.
Liczba gości na stronie: 3583209
Projekt i wykonanie serwisu agencja red Jungle