Archiwum wystaw

Muzeum Miejskie w Zabrzu zaprasza na wystawę "Pewniak" w każdy czwartek. 60-lecie Głosu Zabrza i Rudy Śląskiej", dokumentującą dorobek lokalnej gazety, tak chętnie kupowanej przez  mieszkańców Zabrza i Rudy Śl. Na wystawie można będzie obejrzeć archiwalne wydania tygodnika, pamiątki związane z jego działalnością, wiele niepublikowanych dokumentów. Można będzie również poznać proces przygotowywania gazety do druku oraz wiele ciekawostek, związanych z redagowaniem pisma. Na wiernych czytelników czekaja również upominki-niespodzianki.   Wy
Wielkie sukcesy piłkarzy nożnych, krajowy prymat ręcznych, doskonali bokserzy i przedstawiciele lekkiej atletyki. Zabrze przez dekady było jednym z najsilniejszych ośrodków sportowych w Polsce.
60 lecie Grupy 18 – Obsydian. Człowiek przestrzeń czas 
3 września br. Muzeum Miejskie w Zabrzu została otwarta wystawa, tym razem malarstwa włoskiego artysty Gianniego Turelli. Podczas wernisażu udział wzięli Autor dzieł oraz merowie miast Rovereto  i Isera, a także Dyrektor Włoskiego Instytutu Kultury w Krakowie Ugo Rufino. Ekspozycja pod patronatem Prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik, odbywa się w ramach współpracy kulturalnej z miastem Rovereto i Regionem Trentino we Włoszech.
Na wystawie zostaną zaprezentowane plany miasta oraz różnorodne mapy, w tym fizyczne, gospodarcze i polityczne, na których znajduje się Zabrze od XVIII do połowy XX wieku. Na wernisaż zapraszamy 2 czerwca, godz. 17.00 do siedziby muzeum przy ul. Powstańców Śląskich 3.
16 września br. zapraszamy do siedziby naszego muzeum przy ul. Powstańców Śląskich 3 na nową wystawę, która została zrealizowana w ramach cyklicznych prezentacji kolekcji tematycznych w zasobach Muzeum Miejskiego w Zabrzu. Jej powstanie jest także związane z przygotowaniami do stworzenia Muzeum Zabrzańskiego Sportu, w którym prezentowane będą dzieje ruchu sportowego i klubów sportowych w Zabrzu od końca XIX wieku aż do czasów współczesnych.
„W stronę Schulza” – Muzeum Miejskie w Zabrzu, Galeria Café Silesia, ul. 3 Maja 6, wernisaż wystawy 9 czerwca godz. 18.00 (za zaproszeniami . Wystawa będzie trwać do 21 sierpnia 2016 r.
Liczba gości na stronie: 4678799
Projekt i wykonanie serwisu agencja red Jungle