Archiwum wystaw

29 stycznia, godz. 17.00 wernisaż wystawy w Galerii Café Silesia „Ilustracja dziecięca – pierwszy kontakt ze sztuką” wystawa trwać będzie do 29 kwietnia 2015 r. Drugą część wystawy można zwiedzać w siedzibie Muzeum Miejskiego w Zabrzu przy ul. Powstańców Śląskich 3. Tę część ekspozycji można będzie zwiedzać do 7 marca 2015 r. 
 "Górnoślązacy w polskiej i niemieckiej reprezentacji narodowej w piłce nożnej – wczoraj i dziś. Sport i polityka na Górnym Śląsku w XX wieku".
„Dizajn po ślonsku” to wystawa prezentująca prace młodej projektantki z Rudy Śląskiej – Moniki Kudełko. Autorka jest entuzjastyczną propagatorką Śląska. Propagowanie naszego regionu jako nowoczesnej „małej ojczyzny”, która nie zatracając dawnego klimatu i poszanowania dla tradycji jest współczesnym rozwijającym się organizmem daje w pracach Moniki Kudełko bardzo udany efekt.
Muzeum Miejskie w Zabrzu zaprasza do zwiedzenia wystawy  „Wspomnienie”, poświęconej twórczości Krystyny Jędrzejowskiej-Nowak i Romualda Nowaka – artystów zabrzańskich, nauczycieli i pasjonatów malarstwa, zmarłych tragicznie przed 10 laty. Na wystawie prezentowane będą obrazy, grafiki oraz pamiątki, udostępnione przez Muzeum Miejskie w Zabrzu, Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu oraz osoby prywatne.
W Galerii Muzeum Miejskiego Café Silesia od 29 września br. można podziwiać dzieła malarskie artystów i studentów, związanych z dwoma uczelniami artystycznymi – ASP w Katowicach i ASP we Wrocławiu oraz wychowanków Klubu Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Pastel”.
Wystawa Instytutu Pamięci Narodowej. W dniu 1 września 1939 r. o świcie, bez wypowiedzenia wojny, wojska niemieckie zaatakowały Polskę, a 17 września, bez wcześniejszego wypowiedzenia traktatów o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na wschodnie ziemie II Rzeczypospolitej. Już pierwsze godziny wojny pokazały, iż obaj agresorzy prowadzić ją będą w sposób bezwzględny, a ich działania kierowane są nie tylko przeciwko regularnym jednostkom wojskowym, ale również ludności cywilnej, mimo że była ona chroniona stosownymi konwencjami międzynarodowymi. Wystawa „A
Ekspozycja została przygotowana przez: OBEP IPN w Katowicach, Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, Fundację Brama Cukermana i Ghetto Fighters' House Museum.
Wokół 70. rocznicy bitwy pod Monte Cassino. Na wystawie zgromadzono oryginalne zdjęcia, dokumenty, odznaczenia, publikacje, elementy umundurowania. Można również obejrzeć eksponaty z kampanii wrześniowej, Węgier, Rumunii,  Rosji, Brygady Strzelców Karpackich, Bliskiego Wschodu, II Korpusu, Monte Cassino. Nie brakuje też tak unikalnych pamiątek, jak na przykład nekrolog generała Władysława Sikorskiego, wydany przez Tajne Zakłady Graficzne Armii Krajowej, czy rzadkiej kolekcji ulotek propagandowych, plakatu mobilizacyjnego z Francji z 1939 roku.
 "Od śmierci silniejszy był gniew".  Wokół 70. rocznicy bitwy o Monte Cassino 
Podczas trwania wystawy można nabyć koszulki firmy Polaquito z polskimi motywami patriotycznymi. Szczegóły w dziale Wydawnictwa.
Liczba gości na stronie: 4678559
Projekt i wykonanie serwisu agencja red Jungle