Archiwum wystaw

Roman Nowotarski. Malarstwo – Wystawa ze zbiorów Muzeum Miejskiego w Zabrzu przedstawiająca twórczość artysty od lat związanego z Zabrzem, wieloletniego profesora Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Grafiki w Katowicach.
Wystawa czynna będzie do 21 września br.K-dron to bryła geometryczna o kształcie skomplikowanym na pozór. Kiedy wniknie się jednak w genezę jej powstania, podążając za odkrywcą k-dronu – Januszem Kapustą jej forma staje się oczywista i przyjazna.
Na wystawie będzie można obejrzeć realizacje dyplomowe uczniów z zakresu fotografii, dekorowania wnętrz oraz grafiki. Wernisaż o godz. 17.00 w siedzibie Muzeum Miejskiego w Zabrzu przy ul. Powstańców Śląskich 3.  Ekspozycja będzie czynna do 30 kwietnia 2015 r.Kurator wystawy: Elżbieta Dębowska Wer
Cyklem imprez pod wspólnym hasłem "Janosch. uRodziny" świętować będziemy przypadające 11.03 urodziny popularnego na całym świecie pisarza i grafika Horsta Eckerta-Janoscha, Honorowego obywatela Zabrza. Kulminacja urodzin nastąpi  11.03 o godz.18.00 podczas wernisażu wystawy „Janosch.Obrazy i litery” w Muzeum Miejskim / siedziba przy ul. Powstańców Śl. 3 /przygotowanej we współpracy z Instytutem Goethego. Wśród eksponatów, oprócz plakatów, projektów graficznych i prac multimedialnych będzie można zobaczyć kilka osobistych rzeczy Janoscha, np. słynny słomkowy kapelusz oraz wydania jego bajek m.in. po hebrajsku, japońsku, chorwacku, francusku, słowacku.
29 stycznia, godz. 17.00 wernisaż wystawy w Galerii Café Silesia „Ilustracja dziecięca – pierwszy kontakt ze sztuką” wystawa trwać będzie do 29 kwietnia 2015 r. Drugą część wystawy można zwiedzać w siedzibie Muzeum Miejskiego w Zabrzu przy ul. Powstańców Śląskich 3. Tę część ekspozycji można będzie zwiedzać do 7 marca 2015 r. 
 "Górnoślązacy w polskiej i niemieckiej reprezentacji narodowej w piłce nożnej – wczoraj i dziś. Sport i polityka na Górnym Śląsku w XX wieku".
„Dizajn po ślonsku” to wystawa prezentująca prace młodej projektantki z Rudy Śląskiej – Moniki Kudełko. Autorka jest entuzjastyczną propagatorką Śląska. Propagowanie naszego regionu jako nowoczesnej „małej ojczyzny”, która nie zatracając dawnego klimatu i poszanowania dla tradycji jest współczesnym rozwijającym się organizmem daje w pracach Moniki Kudełko bardzo udany efekt.
Muzeum Miejskie w Zabrzu zaprasza do zwiedzenia wystawy  „Wspomnienie”, poświęconej twórczości Krystyny Jędrzejowskiej-Nowak i Romualda Nowaka – artystów zabrzańskich, nauczycieli i pasjonatów malarstwa, zmarłych tragicznie przed 10 laty. Na wystawie prezentowane będą obrazy, grafiki oraz pamiątki, udostępnione przez Muzeum Miejskie w Zabrzu, Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu oraz osoby prywatne.
W Galerii Muzeum Miejskiego Café Silesia od 29 września br. można podziwiać dzieła malarskie artystów i studentów, związanych z dwoma uczelniami artystycznymi – ASP w Katowicach i ASP we Wrocławiu oraz wychowanków Klubu Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Pastel”.
Liczba gości na stronie: 5123728
Projekt i wykonanie serwisu agencja red Jungle