Górnik Zabrze - Manchester United: Zabrze wspomina legendarny mecz

Górnik Zabrze - Manchester United: Zabrze wspomina legendarny mecz. Jest specjalna wystawa ZDJĘCIA

Rafał Musioł

27 lutego 2018Aktualizacja:1 marca 2018 09:43

Dziennik Zachodni

Jednym z gości wernisażu był Stanisław Oślizło
Jednym z gości wernisażu był Stanisław Oślizło ©fot. Michał Chwieduk/UM Zabrze

„Manchester United - Górnik Zabrze. 50 lat minęło”: taki tytuł nosi wystawa, jaką otwarto w środę w Muzeum Miejskim w Zabrzu. W siedzibie Muzeum Miejskiego w Zabrzu odbył się wernisaż wystawy „Manchester United - Górnik Zabrze. 50 lat minęło”, poświęconej ćwierćfinałowym meczom, jakie klub z Roosevelta toczył z „Czerwonymi Diabłami” w lutym i marcu 1968 roku w półfinale Pucharu Europy Mistrzów Krajowych.

Na wyjeżdzie zabrzanie przegrali 0:2, w rewanżu na Stadionie Śląskim zwyciężyli 1:0. Była to jedyna porażka Manchesteru United w drodze po trumf w tych rozgrywkach.

Na wystawie przy ul. Powstańców Śląskich pojawili się między innymi dawni piłkarze wielkiego Górnika. Prezentacja zdjęć i pamiątek sprzed pół wieku wywołała duże emocje i jest kolejnym wydarzeniem z cyklu przypominającego lata chwały klubu z Roosevelta.