Kalendarium wydarzeń

 4
Luty
2016
Zapraszamy na promocję książki „W kręgu kultury i przemysłu. Studia z dziejów Zabrza w XX wieku” w dniu 4 lutego br. o godz. 18.00 do siedziby Muzeum Miejskiego w Zabrzu przy ul. Powstańców Śląskich 3.
28
Styczeń
2016
 W tym roku Muzeum zaprasza do Galerii Café Silesia na specjalne zajęcia „Na zimowo, na sportowo”. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z historią zimowych igrzysk olimpijskich oraz zawodów sportowych ze szczególnym uwzględnieniem sukcesów Polaków. Dowiedzą się między innymi, gdzie znaleziono najstarsze narty na świecie i czym różni się narciarstwo alpejskie od norweskiego.
13
Styczeń
2016
Dyrektor Muzeum Miejskiego w Zabrzu zaprasza na promocję siódmego tomu rocznika Muzeum Miejskiego w Zabrzu
13
Styczeń
2016
to tytuł najnowszej wystawy, prezentującej malarstwo najwybitniejszych śląskich malarzy naiwnych. Na wystawie można obejrzeć obrazy Ewalda Gawlika, Pawła Wróbla, Waldemara Pieczki i Erwina Sówki.
30
Listopad
2015
Zapraszamy dzieci od lat 5 do 12 (maluchy w towarzystwie opiekunów) na Wieczór Andrzejkowy do Muzeum Miejskiego przy ul. Powstańców Śląskich 3 w Zabrzu.
26
Listopad
2015
O powojennej konspiracji. Spotkanie z Tadeuszem Denkowskim, żołnierzem organizacji „Kraj” poprowadzi Zbigniew Gołasz z Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach.
17
Listopad
2015
17 listopada br. w Zabrzu, w Galerii Muzeum Miejskiego w Zabrzu Café Silesia gościem kolejnego spotkania w ramach projektu „Wszyscy jesteśmy Ślązakami – Wir alle sind Schlesier” będzie Stanisław Rybarczyk - dyrygent, animator kultury, menedżer, pedagog, pomysłodawca wielu działań podejmowanych na rzecz dialogu międzyreligijnego i międzykulturowego.
27
Październik
2015
pod honorowym patronatem: Małgorzaty Mańki-Szulik – Prezydent Miasta Zabrze oraz Macieja Misiołka – Dziekana Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
26
Październik
2015
to tytuł kolejnej wystawy przygotowywanej przez Muzeum Miejskie w Zabrzu. Wystawa ta nie jest próbą przedstawienia dziejów medycyny od czasów najdawniejszych po współczesne, a jedynie ukazaniem niektórych wątków historii lecznictwa poprzez spojrzenie nań przez wybitnych lekarzy-specjalistów, uczonych oraz muzealników.
29
Wrzesień
2015
Od 29 września  2015 r. udostępniona zostanie dla zwiedzających wystawa "Roman Nowotarski. Malarstwo". Ekspozycja ze zbiorów Muzeum Miejskiego w Zabrzu przedstawiająca twórczość artysty od lat związanego z Zabrzem, wieloletniego profesora Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Grafiki w Katowicach.
Liczba gości na stronie: 2953603
Projekt i wykonanie serwisu agencja red Jungle