Kalendarium wydarzeń

 8
Styczeń
2015
Zapraszamy na promocję kolejnego numeru rocznika muzealnego „Kroniki Miasta Zabrza”, która odbędzie się 8 stycznia 2015 r. o godz. 17.00 w siedzibie Muzeum przy ul. Powstańców Śląskich 3. Podczas spotkania rocznik będzie dostępny w promocyjnej cenie 20 zł.
2
Grudzień
2014
 2 grudnia br. odbyła się promocja albumu prof. Romana Nowotarskiego –  jednego z najwybitniejszych artystów naszego regionu, znakomitego malarza, wieloletniego pedagoga katowickiej ASP.
29
Listopad
2014
Andrzejki w naszej muzealnej galerii upłynęły pod znakiem wróżb, przewidywań, ale przede wszystkim dobrej zabawy. Mamy nadzieję, że wszyscy, którzy przybyli do nas w ten magiczny wieczór nie byli zawiedzeni i otrzymali same dobre prognozy.
13
Listopad
2014
Muzeum Miejskie w Zabrzu zaprasza na kolejne spotkanie czwartkowe, poświęcone artystom zabrzańskim - Krystynie Jędrzejowskiej-Nowak i  Romualdowi Nowakowi.
9
Listopad
2014
Muzeum Miejskie w Zabrzu zaprasza  w  dniu 9 listopada 2014 roku na inaugurację elektronicznego słownika „ŻYDZI W ZABRZU”. 
23
Październik
2014
Muzeum Miejskie w Zabrzu zaprasza w dniu 23 października 2014 r. do  Galerii Café Silesia” przy  ul. 3 Maja 6 na kolejne "Spotkanie czwartkowe w muzeum". 
16
Październik
2014
Zapraszamy do Galerii "Café Silesia" w czwartek 16 października o godz. 17.00 na otwarcie wystawy, promującej dizajn, kulturę i gwarę naszego regionu. W programie m.in.koncert Jana "Kyksa" Skrzeka. „Dizajn po ślonsku” to wystawa prezentująca prace młodej projektantki z Rudy Śląskiej - Moniki Kudełko, która jest entuzjastyczną propagatorką Śląska.
29
Wrzesień
2014
W Galerii Muzeum Miejskiego Café Silesia od 29 września br. można podziwiać dzieła malarskie artystów i studentów, związanych z dwoma uczelniami artystycznymi - ASP w Katowicach i ASP we Wrocławiu oraz wychowanków Klubu Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Pastel”.
20
Wrzesień
2014
 Rajd rowerowy  "Szlakiem zabrzańskich hoteli", organizowany w ramach tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa przez Muzeum Miejskie w Zabrzu i Zabrzańską Masę Krytyczną . Historycy zabrzańscy: Damian Halmer, Piotr Hnatyszyn i Katarzyna Hołda opwiadali na trasie rajdu historie budynków, w których mieściły się zabrzańskie hotele.Partnerami imprezy byli: Wydawnictwo Illustris i Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu. [galeria id="760" align="left" title="Rajd"]
12
Wrzesień
2014
Muzeum Miejskie w Zabrzu zaprasza do zwiedzenia wystawy  "Wspomnienie", poświęconej twórczości Krystyny Jędrzejowskiej-Nowak i Romualda Nowaka - artystów zabrzańskich, nauczycieli i pasjonatów malarstwa, zmarłych tragicznie przed 10 laty.
Liczba gości na stronie: 6428030
Projekt i wykonanie serwisu agencja red Jungle