Kalendarium wydarzeń

 20
Styczeń
2019
Do 20 stycznia 2019 roku została przedłużona wystawa dotycząca ostatniego roku Wielkiej Wojny, który to rok zakończył pewien etap historii, przede wszystkim w wymiarze globalnym, ale był również bardzo istotny dla losów poszczególnych rodzin i osób.
16
Grudzień
2018
Od 16 grudnia udostępniona będzie wystawa mająca na celu przypomnienie kibicom najważniejszych wydarzeń w historii zabrzańskiego klubu, a było ich naprawdę bardzo dużo. Przed laty wielkie sukcesy osiągali zawodnicy Górnika
23
Październik
2018
IX KONFERENCJA NAUKOWA MUZEUM MIEJSKIEGO W ZABRZU 23-24.10.2018
18
Październik
2018
Miłośników piłki nożnej czeka nie lada gratka. W czwartek, 18 października o godz. 18.00 w Galerii Muzeum Miejskiego Café Silesia  odbędzie się spotkanie z legendą  Górnika Zabrze - Waldemarem Matysikiem.
16
Październik
2018
Zapraszamy na wernisaż wystawy „Śladami Leona Wyczółkowskiego”. Wystawa posterowa przygotowana przez Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, ma charakter edukacyjny, prezentuje artystyczną wędrówkę malarza po miejscach, w których przebywał i tworzył oraz w których kształtował się jego indywidualny styl.
13
Październik
2018
W sobotę, 13 października 2018 r. w godz. 11.00-16.00 zapraszamy do zwiedzania kolejnej zabrzańskiej świątyni. Tym razem historycy z Muzeum Miejskiego w Zabrzu oprowadzać będą po kościele pw. Św. Pawła Apostoła w Zabrzu Pawłowie.  
6
Październik
2018
Ostatni tegoroczny rajd organizowany przez Muzeum Miejskie w Zabrzu i Zabrzańską Masę Krytyczną jest swego rodzaju drugą częścią rajdu, który odbył się w czerwcu tego roku. Wtedy pokazywaliśmy wody Zabrza położone na północ od Bytomki.
1
Październik
2018
Wystawa prezentuje dziesięcioletni dorobek muzealnej Galerii Café Silesia w Zabrzu. Można zobaczyć na niej plakaty i materiały promocyjne autorstwa znakomitych śląskich grafików, które towarzyszyły naszym ekspozycjom muzealnym w latach 2008-2018. Podziwiać można plakaty, takich artystów jak profesor Roman Kalarus, profesor Bogdan Król, Piotr Proba, Lech Poeche i wielu innych grafików. Wystawa, to również kartka z kalendarza, przypominająca o sławnych w mieście, regionie i na świecie artystach, których wystawy prezentowaliśmy w muzeum. To niezapomniane wystawy "Mistrz czerni i bieli. Roman Starak", "Roman Nowotarski. Malarstwo", "Sztuka męska. Bogdan Król", "Witold Berus, Michał Minor. Próba siły", "Antoni Cygan. Malarstwo", "Wideofreski Lecha Majewskiego", "K-dron Janusz Kapusta", "W stronę Schulza", "Gianni Turella. Kolor nieujarzmiony", "Norman Leto. Idź i patrz", "50 lecie pracy twórczej Kazimierza Szołtyska" oraz wystawy okolicznościowe, związane z historią miasta.Zapraszamy do zwiedzania i wspólnego z nami wspominania.
30
Wrzesień
2018
Muzeum Miejskie w Zabrzu, podobnie jak w latach poprzednich weźmie udział w tegorocznej edycji akcji „60+Kultura”. W tym roku zapraszamy seniorów w dniu 30 września do Galerii Muzeum Miejskiego w Zabrzu przy ul. 3 Maja 6 w godz. 10.00 – 14.00.
Liczba gości na stronie: 6720257
Projekt i wykonanie serwisu agencja red Jungle