Kalendarium wydarzeń

 17
Marzec
2016
Zapraszamy na spotkanie „Wczoraj, dziś i jutro edukacji plastycznej w Zabrzu”, które odbędzie się w ramach finisażu wystawy „Artystyczny pejzaż miasta I”, prezentującej prace nauczycieli przedmiotów artystycznych zabrzańskich szkół plastycznych Czwartek, 17 marca o godz.17.30 Galeria Muzeum Miejskiego Café Silesia - Zabrze, ul. 3 Maja 6 [
3
Marzec
2016
3 marca godz. 18.00 w Galerii Muzeum Miejskiego w Zabrzu Café Silesia odbędzie się spotkanie z zespołem Snow Art Poland w składzie: Tomasz Koclęga, Piotr Muschalik, Piotr Proba, związani z Akademią Sztuk Pięknych w Katowicach oraz Bartłomiej Bala.
5
Luty
2016
– wystawa prac nauczycieli przedmiotów artystycznych zabrzańskich szkół plastycznych. Wystawa jest jednym z elementów obchodów Jubileuszu 20-lecia zabrzańskich szkół plastycznych – Liceum Sztuk Plastycznych, Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych, Liceum Profilowane, Liceum Plastyczne. 
4
Luty
2016
Zapraszamy na promocję książki „W kręgu kultury i przemysłu. Studia z dziejów Zabrza w XX wieku” w dniu 4 lutego br. o godz. 18.00 do siedziby Muzeum Miejskiego w Zabrzu przy ul. Powstańców Śląskich 3.
28
Styczeń
2016
 W tym roku Muzeum zaprasza do Galerii Café Silesia na specjalne zajęcia „Na zimowo, na sportowo”. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z historią zimowych igrzysk olimpijskich oraz zawodów sportowych ze szczególnym uwzględnieniem sukcesów Polaków. Dowiedzą się między innymi, gdzie znaleziono najstarsze narty na świecie i czym różni się narciarstwo alpejskie od norweskiego.
13
Styczeń
2016
Dyrektor Muzeum Miejskiego w Zabrzu zaprasza na promocję siódmego tomu rocznika Muzeum Miejskiego w Zabrzu
13
Styczeń
2016
to tytuł najnowszej wystawy, prezentującej malarstwo najwybitniejszych śląskich malarzy naiwnych. Na wystawie można obejrzeć obrazy Ewalda Gawlika, Pawła Wróbla, Waldemara Pieczki i Erwina Sówki.
30
Listopad
2015
Zapraszamy dzieci od lat 5 do 12 (maluchy w towarzystwie opiekunów) na Wieczór Andrzejkowy do Muzeum Miejskiego przy ul. Powstańców Śląskich 3 w Zabrzu.
26
Listopad
2015
O powojennej konspiracji. Spotkanie z Tadeuszem Denkowskim, żołnierzem organizacji „Kraj” poprowadzi Zbigniew Gołasz z Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach.
17
Listopad
2015
17 listopada br. w Zabrzu, w Galerii Muzeum Miejskiego w Zabrzu Café Silesia gościem kolejnego spotkania w ramach projektu „Wszyscy jesteśmy Ślązakami – Wir alle sind Schlesier” będzie Stanisław Rybarczyk - dyrygent, animator kultury, menedżer, pedagog, pomysłodawca wielu działań podejmowanych na rzecz dialogu międzyreligijnego i międzykulturowego.
Liczba gości na stronie: 2767263
Projekt i wykonanie serwisu agencja red Jungle