Mały robaczek – wystawa ilustracji do książek dziecięcych am

Mały robaczek – wystawa ilustracji do książek dziecięcych

środa 16 stycznia 2019
    Książki Justyny Stefańczyk dwukrotnie znalazły się w TOP 10 BOOK DESIGN AWARD, COW International Design Festival (fot. mat. organizatora)

Kiedy:
  • piątek 25 stycznia 2019 - niedziela 10 marca 2019
Gdzie: Zabrze
Justyna Stefańczyk to artystka, która tworzy m.in. autorskie książki obrazkowe dla dzieci. Znalazły się one dwukrotnie w zestawieniu TOP 10 BOOK DESIGN AWARD. W Muzeum Miejskim w Zabrzu będzie można zobaczyć wystawę jej prac.

Justyny Stefańczyk to absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Wydziału Grafiki w Katowicach. Dyplom z wyróżnieniem z projektowania graficznego uzyskała w pracowni prof. Mariana Oslislo w 2000 roku. W trakcie studiów odbyła stypendium naukowe Erasmus w Utrecht School of the Arts w Holandii, na kierunku ilustracji. W 2014 roku rozpoczęła studia doktoranckie na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, w Zakładzie Projektowania Graficznego. Tytuł doktora uzyskała 28 listopada 2018 roku. Obecnie jest wykładowcą na kierunku Projektowania gier i przestrzeni wirtualnej na Wydziale Artystycznym w Cieszynie.

Artystka zajmuje się ilustrowaniem poezji oraz tworzeniem autorskich książek obrazkowych dla dzieci. W jej dorobku artystycznym znajdziemy m.in. „Buldog Odo” - opowieść o buldogu który bardzo lubi spać, „Co robią zwierzaki” - książkę, która pokazuje dzieciakom, jak zwierzęta różnią się między sobą, czy też „Mały Robaczek i Chaosik” - a w niej zdarzenia, kojarzące się przede wszystkim z zabawą, zmianą utartych ścieżek i otwartością na nieznane. Jej książki obrazkowe dwukrotnie znalazły się w TOP 10 BOOK DESIGN AWARD, COW International Design Festival, Illustration 2016, na Ukrainie (2016, 2018).

Wystawę będzie można oglądać od 25 stycznia (wernisaż godz.17) do 10 marca w Galerii Muzeum Miejskiego Café Silesia w Zabrzu (ul. 3 Maja 6). Cena biletów to: 3 zł – normalny, 2 zł – ulgowy, w soboty wstęp bezpłatny.