MOIM ZDANIEM - WYSTAWA BIŻUTERII Z KOMUNIKATEM

dO 5 STYCZNIA 2020 ROKU Muzeum Miejskie w Zabrzu zaprasza zwiedzania  wystawy, na której autorzy poprzez biżuterię czy obiekty złotnicze wypowiadają swoje zdanie na tematy rozmaite, jak polityka czy relacje międzyludzkie, co ich uwiera albo cieszy, co wywołuje w nich złość albo radość. Zdaniem twórców wystawy prezentowana biżuteria powinna zawierać czytelny komentarz. Dlatego każda z prac ma swój tytuł. Powinien on być jednoznaczny i wynikający z pracy, ale jeśli autorzy uznali, że zastosowany skrót myślowy może być niezrozumiały dla odbiorców, dodany jest komentarz słowny lub zilustrowany obrazem. Dzięki temu intencje i uczucia wyrażone w pracach są czytelne.

moim1

Czasami będą wywoływać złość, innym razem aprobatę i zrozumienie… I o to właśnie chodzi organizatorom wystawy. O dialog, o biżuterię, która prócz formy niesie treść i wyzwala emocje.
Pomysł przygotowania takiej wystawy narodził się w sandomierskiej Galerii Otwartej, prowadzonej przez Mariusza Pajączkowskiego.

7 listopada 2019 roku, godz. 18.00
Galeria Muzeum Miejskiego w Zabrzu, ul. 3 Maja 6