Muzeum Miejskie w Zabrzu Program Nocy Muzeów 19/20 maja 2007

W dniu 19 maja 2007 r. w godz. 17.00 - 24.00 odbyła się II Zabrzańska Noc Muzeów. W tym roku Muzeum Miejskie w Zabrzu, z powodu braku własnej siedziby, zorganizowało dzięki uprzejmości ks. proboszcza Józefa Kuschego imprezę w domu katechetycznym parafii św. Anny przy ul. 3 Maja 20.

Goście Muzeum mogli skorzystać z szerokiej oferty imprez., na którą składały się m.in.: film dokumentalny "Dwugłowy smok", ekspozycja "Profesja spod znaku św. Floriana", której towarzyszył pokaz ratownictwa drogowego przeprowadzony przez zabrzańskich strażaków. Historię Zabrza sprzed lat przybliżyła wystawa " Dwie ulice - Wolności oraz 3 Maja" oraz prelekcja połączona z pokazem slajdów pt. "Ulica Wolności, której już nie ma".

W "Zabrzańskiej Café Retro" można było napić się kawy, zjeść ciastko, a na bardziej zgłodniałych czekał żurek, bigos i inne dania, przygotowane przez restaurację "Słoneczna" z zabrzańskiego hotelu "Diament".

Ogromnym powodzeniem cieszyło się atelier fotograficzne, gdzie na tle nieistniejącego dziś wylotu kanału sztolniowego przy obecnej ul. K. Miarki nasi goście, w przebraniu w stroje z epoki, pozowali do pamiątkowego zdjęcia.

Podczas Nocy Muzeów można było również wysłuchać koncertów wykonaniu: Chóru Mieszanego Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Zabrzu pod dyrekcją Barbary Gajek-Kraska, Zespołu Muzyki Dawnej "Allegro".

Imprezę zakończył koncert "Z nadzieją na spotkanie za rok" w wykonaniu Orkiestry Dętej Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Zabrzu pod dyrekcją Dariusza Kasperka.
Dodatkową atrakcją II Zabrzańskiej Nocy Muzeów była możliwość własnoręcznego wybijania pamiątkowej monety.

W czasie tegorocznej nocy muzealnej odwiedziło nas ponad 1000 osób.

Muzeum Miejskie w Zabrzu dziękuje wszystkim tegorocznym gościom i zaprasza za rok.

Wybijanie pamiątkowej monety

Projekcja filmu "Dwugłowy Smok"

Koncert "Z nadzieją na spotkanie za rok" w wykonaniu Orkiestry Dętej Państwowej Szkoły Muzycznej w Zabrzu

Zabrzańska Café Retro