„Notgeldy, żetony, bony… różnorodność form pieniądza zastępczego na Górnym Śląsku”

W ramach cyklu spotkań w Muzeum zapraszamy na wykład Piotra Kalinowskiego pt. „Notgeldy, żetony, bony… różnorodność form pieniądza zastępczego na Górnym Śląsku.

Uczestnicy spotkania będą mieli okazję nie tylko poznać historię pieniędzy zastępczych na Górnym Śląsku, ale także dowiedzieć się nieco więcej na temat ich współczesnych form oraz wartości kolekcjonerskiej. Prowadzący spotkanie Piotr Kalinowski to jeden z najbardziej znanych autorytetów w dziedzinie śląskiej numizmatyki, kolekcjoner, autor ponad kilkudziesięciu katalogów pieniądza zastępczego.

Spotkanie odbędzie się we wtorek 21 marca o godzinie 17.00 w Galerii Café Silesia Muzeum Miejskiego w Zabrzu (ul. 3 Maja 6).

W trakcie spotkania będzie możliwość zwiedzenia wysaw, a także zakupienia katalogów numizmatycznych autorstwa Piotra Kalinowskiego. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.