Pokonkursowa wystawa plakatu DEKADA W UNII

Muzeum Miejskie w Zabrzu zaprasza na wystawę prezentującą plakaty laureatów konkursu DEKADA W UNII, organizowanego przez Muzeum Miejskie w Zabrzu i Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Pana Mirosława Sekuły oraz Prezydent Miasta Zabrze Pani Małgorzaty Mańki Szulik. Konkurs skierowany był do artystów i studentów uczelni artystycznych, a celem jego uzyskanie utworu artystycznego w formie plakatu, pokazującego  zmiany, nowe wyzwania i możliwości w polskiej kulturze, architekturze, edukacji, nauce, gospodarce oraz przemyśle w latach 2004 -2014 widziane oczami artystów. Wystawa potrwa od 28.04.2014 do 1.06.2014 roku w siedzibie Muzeum Miejskiego w Zabrzu, przy ul. Powstańców Śląskich 3.
Ponadto wystawa bierze udział w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich organizowanych przez  Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju

www.10latwUE.pl

logo dni otwartych

W poniedziałek, 28 kwietnia 2014 r. uroczyście otwarto wystawę DEKADA W UNII oraz wręczono nagrody laureatom konkursu. Uczestnicy konkursu zwiedzili również zabytkową kopalnię Guido w Zabrzu:

plakat akt

lekcje