Polska biżuteria patriotyczna XXI wieku

Podczas trwania wystawy można nabyć koszulki firmy Polaquito z polskimi motywami patriotycznymi. Szczegóły w dziale Wydawnictwa.

Wystawa pokonkursowa. Na konkurs wpłynęło 130 prac, spośród których nagrodzono sześć. Jury w składzie: Urszula Wieczorek, Wojciech Werner, Małgorzata Wasung-Kurzyca, Elżbieta Dębowska uznało, że:

1 miejsce - ex aequo zajęły:

• Paulina Jęczmyk – kolia
  • Katarzyna Stychno – kolczyk

Paulina Jęczmyk - biżuteria   stychno - biżuteria

2 miejsce – ex aequo zajęły:

• Maja Cimcioch – wisior
  • Karolina Orlik – kolia

Maja Cimcioch - biżuteria   biżuteria

3 miejsce – ex aequo zajęli:

• Klaudia Wydra – naszyjnik
  • Kamil Pytel – pieszczocha

Klaudia Wydra - biżuteria   Kamil Pytel - biżuteria

Konkurs zorganizowało Muzeum Miejskie w Zabrzu wraz z Ogólnokształcącą Szkołą Sztuk Pięknych w Zabrzu. Skierowany był do  uczniów szkół plastycznych oraz młodzieży szkolnej,  zainteresowanej plastyką, historią i projektowaniem biżuterii; uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Kurator wystawy: Elżbieta Dębowska

Sponsor:

Zabrzańskie Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości

Wernisaż wystawy w dniu 6 czerwca 2014 r. o godz.14.00. Projekty biżuterii będzie można oglądać do 17 sierpnia 2014 r. w siedzibie Muzeum Miejskiego przy ul. Powstańców Śląskich 3.