RAJD ROWEROWY „DAWNE SZKOŁY OBECNIE”

Muzeum Miejskie w Zabrzu wraz z Zabrzańską Masą Krytyczną organizuje kolejny rajd rowerowy. Tym razem szlakiem dawnych szkół.

UWAGA! Miejsce rozpoczęcia  rajdu Plac Warszawski godz. 11.00
Długość trasy ok. 21 km

W trakcie przejazdu zatrzymamy się przy kilku dawnych budynkach szkolnych, przy kilku innych tylko przejedziemy. Budynki, w których uczyły się wcześniej dzieci, pełnią obecnie różne inne funkcje. W niektórych mieszkają ludzie, w innych znajdują się siedziby różnych firm i przedsiębiorstw, dyrekcje bądź oddziały instytucji kultury. W jednej z byłych szkół można się posilić. Wszystkich chętnych zapraszamy na PLAC WARSZAWSKI.

Na zdjęciu poniżej dawna szkoła przy ul. 3 Maja 16 – obecnie siedziba Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie (ze zbiorów Archiwum Państwowego w Katowicach Oddział w Gliwicach)