SPOTKANIE CZWARTKOWE

"RATUSZE ZABRZAŃSKIE"

po wakacyjnej przerwie muzeum wznawia comiesięczny cykl Spotkań Czwartkowych. We wrześniu prelegentem będzie Piotr Hnatyszyn, historyk Muzeum Miejskiego w Zabrzu. Spotkanie odbędzie się w Galerii Muzeum Café Silesia, Zabrze ul. 3 Maja 6, o godz. 17.30 Wstęp wolny

Na spotkanie zapraszamy szczególnie wszystkich tych, którzy w sobotę 19 września chcą wziąć udział w rajdzie rowerowym "Szlakiem zabrzańskich ratuszy". Zabrze rozrastało się poprzez przyłączanie sąsiednich gmin, co nastąpiło trzykrotnie: w 1905, 1927 i 1951 roku. W części z tych miejscowości zachowały się siedziby władz gminnych, zwane potocznie ratuszami. W czasie rajdu przyjrzymy się ratuszom w Mikulczycach, Rokitnicy i Biskupicach, a także usytuowanym na początku i na końcu trasy ratuszom w centrum Zabrza. W trakcie Spotkania Czwartkowego zaprezentowana zostanie historia tych obiektów, a dodatkowo także byłych ratuszy w Zaborzu i Małym Zabrzu.

 

plakat

 

pocztówka
Ratusz w Mikulczycach, pocztówka ze zbiorów Muzeum Miejskiego w Zabrzu. Po przyłączeniu Mikulczyc do Zabrza w 1951 roku, mieściła się w nim m.in. izba porodowa.

Liczba gości na stronie: 3230660
Projekt i wykonanie serwisu agencja red Jungle