THE NEW ERA OF DISCOVERY

Do 18 sierpnia br. zapraszamy do oglądania fantastycznych zdjęć z kosmosu, udostępnionych przez NASA, prezentowanych na wystawie zorganizowanej przez Muzeum Miejskie w Zabrzu oraz Konsulat Generalny USA w Krakowie. Wystawa „Era Nowych Odkryć”, której pomysłodawcą jest sekcja ds. Prasy i Kultury w Konsulacie Generalnym USA w Krakowie prezentuje spektakularne zdjęcia z 6 najważniejszych programów w amerykańskiej historii podboju kosmosu: Programu Apollo, Misji na Saturn i Tytan, Kosmicznego Teleskopu Hubble’a , Systemu obserwacji Ziemi, Lotów Promów Kosmicznych oraz Programu Badawczego Marsa.

Kosmonauta

Człowiek wylądował na Księżycu po raz pierwszy w lipcu 1969, lecz od czasu misji Apollo 17 w 1972 nie zorganizowano następnej wyprawy do tego najbliższego satelity Ziemi. Obecnie NASA planuje zbudowanie stacji kosmicznych na Księżycu, które miałby utorować drogę do załogowych podróży na Marsa.

Zapraszamy do muzealnej Galerii Café Silesia