Weekend dla seniora w Muzeum Miejskim w Zabrzu

W weekend 17/18.09.2016  seniorzy będą mogli bezpłatnie skorzystać z oferty kulturalnej naszego Muzeum w ramach akcji  „60+kultura”  - weekend dla seniora.

„60+kultura” to projekt, którego głównym celem jest społeczna aktywizacja osób starszych, włączanie ich w debatę publiczną a także zachęcanie osób po „60” do aktywnego współtworzenia przestrzeni, w której żyją. Jest to przedsięwzięcie, które daje społeczne wsparcie seniorom, pomaga im odnajdywać drzemiący w nich potencjał oraz pomaga wyznaczać nowe cele i zadania, udowadniając, że to nie wiek stanowi ograniczenie aktywności, ale to, jaki do własnego wieku mamy stosunek.

Muzeum Miejskie w Zabrzu już po raz drugi uczestniczy w tej akcji. W tym roku przygotowało zajęcia pt.  „Heraldyka dla wszystkich”.  Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się między innymi jaką funkcję pełnią herby,  do czego je wykorzystywano w przeszłości, czy wreszcie jakie cechy charakteryzują herb, stworzony zgodnie z zasadami heraldyki. Poznają je dzięki specjalnie przygotowanej prezentacji, a następnie będą mogli przystąpić do dzieła, tworząc swój własny herb na wybranej tarczy herbowej.

Zajęcia odbywać się będą w Galerii Muzeum Miejskiego  Café Silesia przy ul. 3 Maja 6 w Zabrzu w godz. 11.00-14.00. Wstęp wolny. Zapraszamy!