Władysław Luciński - Malarstwo i grafika

24Zabrze, 25 czerwca 2020

Malarstwo i grafiki Władysława Lucińskiego na wystawie w Muzeum Miejskim w Zabrzu

Miłośnicy malarstwa intuicyjnego już od najbliższej soboty, 27 czerwca, będą mieli możliwość zwiedzenia wyjątkowej wystawy pt. “Władysław Luciński. Malarstwo i grafika”, którą podziwiać będzie można w Muzeum Miejskim w Zabrzu.

Malarstwo Władysława Lucińskiego ma niepowtarzalną duchową atmosferę wypływającą z jego moralizatorskiej postawy wobec życia, oceniania świata, piętnowania jego niedoskonałości i ułomności.

Luciński to artysta wszechstronny. Stosował różnorodne techniki artystyczne: temperę, akwarelę, malarstwo olejne.

Wykonywał rzeźby w drewnie. Tworzył także grafiki, głównie linoryty, a wśród nich ekslibrisy. W ciągu ponad 40 lat aktywności twórczej stworzył około 800 obrazów i 300 grafik. Jego prace znajdują się w zbiorach kilkunastu placówek muzealnych, jak i w kolekcjach prywatnych. Muzeum Miejskie w Zabrzu posiada jedną z trzech największych (45 pozycji) muzealnych kolekcji prac tego artysty. Prezentowana wystawa powstała w oparciu o zbiory własne Muzeum Miejskiego w Zabrzu.

Wystawa czynna będzie od 27 czerwca w Galerii Café Silesia Muzeum Miejskiego w Zabrzu, ul. 3 Maja 6.

Malarstwo intuicyjne w Muzeum Miejskim w Zabrzu
Dodano: 2020-06-24 08:30, aktualizacja: 2020-06-24 08:38, Zabrze.com

Już od najbliższej soboty, 27 czerwca, miłośnicy malarstwa intuicyjnego będą mieli możliwość zwiedzenia wyjątkowej wystawy pt. "Władysław Luciński. Malarstwo i grafika", którą podziwiać będzie można w Muzeum Miejskim w Zabrzu.

Wystawa czynna będzie od 27 czerwca w Galerii Café Silesia Muzeum Miejskiego w Zabrzu.

Sylwia Gerlaczek
Źródło: UM Zabrze

Nowiny Zabrzańskie

Czarny kot w Cafe Silesia

3 września 2020, 10:48 | Marzena Piechowicz-Gruda

Spotkanie z czarnym kotem wcale nie musi być pechowe. Może za to dostarczyć wielu artystycznych wrażeń. Przekonają się o tym wszyscy, którzy 5 września przyjdą do Galerii Cafe Silesia, przy ulicy 3 Maja. O godz. 10.30. i 12.30 po wystawie prezentującej twórczość Władysława Lucińskiego, artysty intuicyjnego z Rudy Śląskiej oprowadzać będzie jej kustosz, Urszula Wieczorek. Wśród prac – grafik i obrazów – portret czarnego kota. Wstęp jest bezpłatny, czas zwiedzania to około 30 minut.