Wydawnictwa wyczerpane

Wydawnictwa archiwalne niedostępne w sprzedaży.

NAKŁAD WYCZERPANY Oprac. Jadwiga Pawlas-Kos.Wydawca: Muzeum Miejskie w Zabrzu, 1998. 28 s. Katalog wystawy, która odbyła się w lutym - marcu 1998 roku w Muzeum Miejskim w Zabrzu. Swe prace zaprezentowało 28 artystów, których biogramy oraz informacje o wystawach zamieszczono w wydawnictwie. 
NAKŁAD WYCZERPANY Hnatyszyn Piotr, Małusecki Bogusław. Wydawca: Muzeum Miejskie w Zabrzu, 1998. 28 s. Fotografie czarno-białe. Publikacja jest próbą opisania życia i twórczości Maxa Steckla, wybitnego fotografa przemysłu górnośląskiego i pioniera fotografowania dzikich zwierząt. Całość wzbogaca 16 czarno-białych fotografii, w postaci wkładki z pominięciem paginacji. 
NAKŁAD WYCZERPANY Piotr Hnatyszyn, Dorota Kuder, Jadwiga Pawlas-Kos, Urszula Wieczorek Andrzej J. Wójcik
NAKŁAD WYCZERPANY Bernard Szczech. Wydawca: Muzeum Miejskie w Zabrzu, 1998. 44 s. Publikacja poświęcona podaniom i legendom krainy dzieciństwa autora. Źródłem są zapiski Józefa Lompy, nauczyciela i organisty z Lubszy, zamieszczane w XIX –wiecznej prasie lokalnej.
NAKŁAD WYCZERPANY Redaktor naczelny: Piotr Hnatyszyn Zabrze 2011format 23,4 x 16,4 cm ISBN 978-83-62023-52-3 okładka: miękka, kartonowa, barwna, stron 336, ilustracje barwne i czarno-białe cena 5 zł
    Jadwiga Pawlas-Kos Zabrze 2011, ISBN 978-83-62023-88-2, Kaufpreis 80 PLN
NAKŁAD WYCZERPANY  Oprac. Bernard Szczech. Wydawca: Muzeum Miejskie w Zabrzu, 1998. 22 s., barwne reprodukcjeKatalog wystawy, która odbyła się w Muzeum Miejskim w Zabrzu w maju1998 roku. Wydawnictwo, oprócz barwnych reprodukcji prezentowanych podczas wystawy prac artysty, zawiera również krótki biogram, informacje o wystawach, zdobytych wyróżnieniach i nagrodach, a także recenzję ekspozycji autorstwa prof. Macieja Bieniasza
NAKŁAD WYCZERPANY Proj. Jerzy Fober. Tłum na jęz. angielski David French. Cieszyn 1999. 24 s. Fotografie czarno-białe i barwneKatalog wystawy znanego rzeźbiarza, która odbyła się w Muzeum Miejskim w Zabrzu w 1999 roku. Wystawa gościła również w Galerii Uniwersyteckiej w Cieszynie i Muzeum Diecezjalnym w Rzeszowie. W katalogu przedruk recenzji Stanisława Tabisza z "Architektury i Biznesu", a także nota biograficzna artysty, informacje o wystawach zbiorowych i indywidualnych. Całość uzupełniają barwne fotografie rzeźb oraz czarno-białe foto artysty.
NAKŁAD WYCZERPANY  Piotr Hnatyszyn. Tłum. Na język niemiecki Elke Tyczyńska. Wydawca: Muzeum Miejskie w Zabrzu, Oberschlesisches Landesmuseum Ratingen, 2001. 63 s. Reprodukcje czarno-białe. Katalog wystawy, która odbyła się w dniach 9 września - 25 listopada 2001 roku w Oberschlesisches Landesmusem w Ratingen w Niemczech. W katalogu opublikowano 61 zdjęć, wykonanych w latach 1898 - 1935, które pochodzą ze zbiorów: Biblioteki Śląskiej w Katowicach, Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, Muzeum w Gliwicach i Muzeum Miejskiego w Zabrzu. Ponadto katalog pomieścił kalendarium życia artysty wraz z artykułem dotyczącym jego twórczości. Dodatkowo zamieszczono literaturę przedmiotu oraz szczegółowe informacje o zamieszczonych fotografiach. 
Liczba gości na stronie: 6440219
Projekt i wykonanie serwisu agencja red Jungle