Wystawa prac Gianniego Turelli w Cafe Silesia - NZ

Wystawa prac Gianniego Turelli w Cafe Silesia

Prace włoskiego artysty, Gianniego Turelli, będą prezentowane na wystawie w Galerii Muzeum Miejskiego Cafe Silesia. Jej wernisaż z udziałem artysty odbędzie się 3 września, dla zwiedzających będzie dostępna od 4 września.

Gianni Turella (ur. 1930) studiował w Istituto D’Arte (Intytut Sztuki) w Trento, gdzie w 1958 roku uzyskał dyplom z malarstwa dekoracyjnego. Artysta pracuje głównie pędzlem i farbami, ale eksperymentował z powodzeniem również w innych dziedzinach sztuki. Zawsze też była mu bliska renowacja dzieł sztuki i dóbr kultury, znajdujących się w miejscach, gdzie żył.

- Jednak to w malarstwie Turella odnajduje źródło najgłębszej artystycznej satysfakcji. Czysty, mocny kolor i śmiały, spontaniczny gest wyznaczają dynamikę i ekspresję jego obrazów; zdają się też sposobem wyrażania uczuć. Jego wizja artystyczna, rozwijająca się konsekwentnie od dziesiątków lat, osiągnęła już pełnię dojrzałego wyrazu, jednak malarz, nigdy w pełni nie usatysfakcjonowany osiąganymi wynikami, również i dzisiaj, w wieku 86 lat, nie ustaje w odkrywaniu nowych dróg odnajdywania się w świecie barw i kształtów – mówi Jagoda Pawlas-Kos, kurator wystawy „Kolor nieujarzmiony”. Prezentowana będzie w Galerii Muzeum Miejskiego Galeria Café Silesia, ul. 3 Maja 6. Wernisaż odbędzie się 3 września o godz. 17.00, będzie czynna do 3 października br.

Liczba gości na stronie: 2720996