Zabrzanie na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej

13 czerwca o 17.00  Muzeum Miejskie w Zabrzu zaprasza na wernisaż wystawy dedykowanej zabrzanom, którzy uczestniczyli w najważniejszej imprezie futbolowej na świecie. A jest się czym chwalić.
W Zabrzu urodził się Fritz Laband, który w 1954 roku został mistrzem świata z reprezentacją Niemiec. W 1974 roku w wielkiej drużynie Kazimierza Górskiego ważne role odgrywali Jerzy Gorgoń i Andrzej Szarmach, a osiem lat później po kolejny medal mistrzostw świata sięgnęli Waldemar Matysik i Andrzej Pałasz.. Co można zobaczyć na wystawie? Ponad 30 oryginalnych koszulek, w których na wielkich imprezach grali tacy piłkarze, jak Jerzy Gorgoń, Waldemar Matysik, Andrzej Pałasz, Tadeusz Dolny, Ryszard Komornicki, Michał Pazdan i Arkadiusz Milik. Są koszulki Rafała Kurzawy, Tomasza Hajty i Tomasza Wałdocha. A także rywali biało-czerwonych - Portugalii, Maroka, Włoch i Francji. Najcenniejsze są dwa oryginalne medale mistrzostw świata z 1974 i 1982 roku. Waldemar Matysik przekazał buty, w których grał przeciwko Francji w meczu o trzecie miejsce na świecie. Poza tym mnóstwo zdjęć, biletów, ciekawostek i pamiątek związanych z grą zabrzan w największej piłkarskiej imprezie na świecie. Naprawdę warto to zobaczyć!
Wystawę można oglądać do 9 września 2018 r.

Wśród gości nie zabrakło takich sław, jak: Stanisław Oślizło, Jan Banaś, Marcin Bochynek, Władysław Żmuda, Jerzy Machnik, Henryk Latocha i Marek Kasprzyk.