"Żołnierze wolności" Eksponaty - pamiątki związane z działalnością I Dywizji Pancernej

Na wystawie można oglądać eksponaty - pamiątki związane z działalnością I Dywizji Pancernej, dowodzonej przez generała Stanisława Maczka, której żołnierze wyzwalali m.in. Francję, Belgię i Holandię oraz brali udział w zdobywaniu Niemiec (stąd tytuł "Żołnierze Wolności"). Wystawa zorganizowana będzie ze zbiorów Muzeum Miejskiego w Zabrzu, które posiada unikatową kolekcję eksponatów związanych z Polskimi Siłami Zbrojnymi na Zachodzie, niespotykaną w miejskich instytucjach muzealnych. Uzupełnieniem ekspozycji będą muzealia wypożyczone m. in. z Muzeum w Chorzowie. Wystawa mieści się w gmachu Muzeum Górnictwa Węglowego i potrwa od 27 sierpnia do 25 września 2007 r.