Archiwum wystaw

W tym roku minęło 50 lat od największego sukcesu polskiej piłki klubowej. 29 kwietnia 1970 roku Górnik Zabrze jako jedyny polski klub zagrał w finale europejskich pucharów.
Wystawę można zwiedzać od 27 czerwca do 31 października  2020 r. Jego prac nie można pomylić z żadnym innym artystą. Malarstwo Władysława Lucińskiego ma niepowtarzalną duchową atmosferę wypływającą z jego moralizatorskiej postawy wobec życia, oceniania świata, piętnowania jego niedoskonałości i ułomności. Pomimo dekoracyjności i bogactwa barw, w jego obrazach często wyczuwalny jest dramatyzm i katastroficzny klimat.
W Galerii Muzeum Miejskiego Café Silesia w Zabrzu udostępniamy wirtualnie wystawę młodych artystów z Zespołu Szkół nr 18 w Zabrzu,
Krzysztof Rumin – urodzony w 1960 roku w Gliwicach. Ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie – Wydział Grafiki w Katowicach.
Muzeum Miejskie w Zabrzu prezentuje wystawę obrazów i fotografii uczestników zadania publicznego, dofinansowanego ze środków budżetowych miasta, zatytułowanej „ZABRZE MALOWANE PĘDZLEM I OBIEKTYWEM".
Nie ma w naszym regionie drugiego takiego miasta jak Zabrze, które może się pochwalić tak liczną grupą wybitnych fotoreporterów sportowych, jak na przyklad: Arkadiusz Gola, Dariusz Hermiersz, Ireneusz Dorożański, Marta Grochowska, Bogusław Makar, Grzegorz Celejewski.
Muzeum Miejskie w Zabrzu organizuje wystawę czasową pt. „Parki w przedwojennym Zabrzu”. Na ekspozycji zostaną przedstawione dawne parki i tereny zielone na terenie miasta,
„Karykatura Ślązaka” to projekt edukacyjny, realizowany przez OPP4 „Centrum Edukacji Twórczej” w Zabrzu od 2002 r. Jego pomysłodawcami byli uczestnicy koła dziennikarskiego, działającego w CET. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest zachęcenie młodzieży aglomeracji katowickiej do poznania niezbyt odległej, a nawet najnowszej historii Śląska i ludzi, którzy ją tworzyli.
Właścicielem prezentowanych na wystawie szopek jest Grzegorz Sztymala z Pawłowic pod Żorami. Wśród bogatej kolekcji zestawów oraz pojedynczych figurek, pochodzących ze znanych oraz anonimowych warsztatów europejskich, wyróżniają się szopki pochodzące z Afryki i Ameryki Południowej.
Muzeum Miejskie w Zabrzu zaprasza na  wystawę, na której autorzy poprzez biżuterię czy obiekty złotnicze wypowiadają swoje zdanie na tematy rozmaite,w tym polityki czy relacji międzyludzkich, mówią co ich uwiera albo cieszy, co wywołuje w nich złość albo radość.
Liczba gości na stronie: 7130656
Projekt i wykonanie serwisu agencja red Jungle