Kalendarium wydarzeń

 11
Styczeń
2017
W środę, 11 stycznia o godz. 14.00 zapraszamy  do Galerii Café Silesia na kolejne spotkanie z cyklu „SZTUKA NA CO DZIEŃ” –  WARSZTATY ARTYSTYCZNE DLA DOROSŁYCH (poznawanie nowych technik dekoratorskich, projektowanie i tworzenie przedmiotów i ozdabianie ich techniką decoupage’u). Koszt warsztatów 5 zł od osoby.
Oferta
Muzeum Miejskie w Zabrzu zaprasza na wielkanocne zajęcia warsztatowe
14
Grudzień
2016
Zapraszamy do Galerii Café Silesia na kolejne, tym razem świąteczne już zajęcia plastyczne dla dorosłych. Pod okiem plastyka Alicji Kozub wykonacie Państwo stroiki świąteczne. Spotkanie odbędzie się w scenografii pięknych szopek krakowskich. Za
27
Listopad
2016
Do 27 listopada została przedłużona ekspozycja, która została zrealizowana w ramach cyklicznych prezentacji kolekcji tematycznych w zasobach Muzeum Miejskiego w Zabrzu.
26
Listopad
2016
W ramach nowego cyklu spotkań z historią i architekturą  zabrzańskich świątyń pt.: „SACRUM VIDERE – ZOBACZYĆ SACRUM”  w sobotę 26 listopada 2016 r. w godz. 12.00–17.00 można będzie zwiedzać kościół  PW. ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU W ZABRZU-ZABORZU. Zwiedzanie odbywać się będzie z przewodnikami z Muzeum Miejskiego, a specjalnie na tę okazję przygotowana została wystawa sprzętów liturgicznych i pamiątek związanych z historią kościoła.Wstęp  bezpłatny.
24
Listopad
2016
Do 15 stycznia trwać będzie wystawa  z okazji 60-LECIA GRUPY  18 -  OBSYDIAN „CZŁOWIEK, PRZESTRZEŃ, CZAS”, współorganizowana wraz z Centrum Edukacji Twórczej, działającym przy Ogniskiu Pracy Pozaszkolnej nr 4 w Zabrzu.  Wernisaż zaplanowano na 24 listopada 2016 r. o godz. 17.00 w Galerii Muzeum Miejskiego w Zabrzu Café Silesia.
20
Listopad
2016
Do 20 listopada trwać będzie wystawa zorganizowana przez Muzeum Miejskie w Zabrzu wraz z Instytutem Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie.
17
Listopad
2016
„Czego nie narysowałeś nie widziałeś” to tytuł  kolejnego Spotkania czwartkowego w Muzeum Miejskim w Zabrzu, które odbędzie się 17 listopada 2016 r. w Galerii Café Silesia. Spotkanie będzie miało charakter wykładu połączonego z warsztatami i będzie ściśle związane z bieżącą wystawą: „Bieguny – na początku był rysunek”. Gościem spotkania będzie prof. Krzysztof Kula z cieszyńskiego Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, który jest kuratorem wystawy. Zdaniem artysty wystawa ma „potencjalnie wzbudzić zainteresowanie szczególnie młodego odbiorcy doświadczaniem i odkrywaniem własnej wrażliwości na sztukę. Jej celem jest również pobudzenie młodego odbiorcy do aktywnego rozumienia postaw i strategii artystów biorących udział w wystawie”. Będzie to dla uczestnik&oacut
10
Listopad
2016
Serdecznie zapraszamy dzieci z opiekunami na listopadowe zajęcia plastyczne, tym razem zrobimy kolaż wykorzystując farby i ...ziemniaki.Czekamy na Was w Galerii Café Silesia, 10.listopada br., o godz. 16.00Nic nie musicie przynosić!
27
Październik
2016
Zapraszamy na kolejne  CZWARTKOWE SPOTKANIE W MUZEUM MIEJSKIM W ZABRZU, poprowadzi je Damian Małecki, autor książki „Towarzystwo Gimnastyczne Sokół. Droga do zwycięstwa”. Podczas spotkania będzie możliwość nabycia książki. SI
Liczba gości na stronie: 7155081
Projekt i wykonanie serwisu agencja red Jungle