Kalendarium wydarzeń

 24
Październik
2016
„Kultura fizyczna w Zabrzu” Zapraszamy na kolejną Konferencję pod patronatem honorowym:Małgorzaty Mańki-Szulik Prezydent Miasta ZabrzeProf. dr. hab. Adama Zająca, Rektora Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach 24 października 2016 r. Muzeum Miejskie w Zabrzu, ul. Powstańców Śląskich 3.
22
Październik
2016
Muzeum Miejskie w Zabrzu zaprasza na koleje spotkanie ze sztuką i architekturą sakralną naszego miasta. W najbliższą sobotę, 22 października, zapraszamy mieszkańców naszego miasta i regionu na zwiedzanie kościoła św. Andrzeja Apostoła w Zabrzu
12
Październik
2016
Nasze Muzeum rozpoczyna nowy cykl zajęć dla dzieci oraz dla osób starszych.
8
Październik
2016
Muzeum Miejskie w Zabrzu oraz Zabrzańska Masa Krytyczna zapraszają na kolejny rajd rowerowy. Tym razem trasa będzie wiodła szlakiem podświetlonych obiektów. Na trasie będzie można zobaczyć m.in. budynek starej rzeźni, I LO, kościół św. Teresy w Mikulczycach i inne. 
24
Wrzesień
2016
W ramach obchodów tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem „Gdzie duch spotyka się z przestrzenią – świątynie, arcydzieła, pomniki″ w sobotę, 24 września br. w godz. 12.00–17.00 wraz z Muzeum Miejskim w Zabrzu można będzie zwiedzić kościół św. Jana Chrzciciela w Zabrzu-Biskupicach, poznać historię tego obiektu
17
Wrzesień
2016
„Wolnostojące figury świętych” Muzeum Miejskie w Zabrzu oraz Zabrzańska Masa Krytyczna zapraszają na kolejny, wspólny rajd rowerowy. Trasa rajdu została zainspirowana tematem tegorocznych obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa.
17
Wrzesień
2016
W weekend 17/18.09.2016  seniorzy będą mogli bezpłatnie skorzystać z oferty kulturalnej naszego Muzeum w ramach akcji  „60+kultura”  - weekend dla seniora.
3
Wrzesień
2016
3 września br. Muzeum Miejskie w Zabrzu otwiera nową wystawę, tym razem malarstwa włoskiego artysty Gianniego Turelli. Wystawa eksponowana będzie w Galerii Cafe'Silesia. Podczas wernisażu swój udział zapowiedział Autor dzieł oraz merowie miast Rovereto  i Isera, a także Dyrektor Włoskiego Instytutu Kultury w Krakowie Ugo Rufino. Ekspozycja pod patronatem Prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik, odbywa się w ramach współpracy kulturalnej z miastem Rovereto i Regionem Trentino we Włoszech.Gianni Turella studiował w Istituto D'Arte (Intytut Sztuki) w Trento, gdzie uzyskał dyplom z malarstwa dekoracyjnego.Artysta pracuje głównie z płótnem, pędzlem i farbami, ale eksperymentował z powodzeniem również w innych dziedzinach sztuki. Odczuwał zawsze pociąg do renowacji dzieł sztuki i dóbr kultury znajdujących się w miejscach, gdzie żył i gdzie jego obecność była w tym względzie zawsze ceniona.
18
Czerwiec
2016
Muzeum Miejskie w Zabrzu wraz z Zabrzańską Masą Krytyczną zapraszają na przejazd rowerowy z Zabrza do Mikulczyc, Grzybowic, Rokitnicy, Biskupic i z powrotem do Zabrza na plac Teatralny, gdzie rajd zostanie  zakończony. Startujemy o godz. 11.00 z placu Wolności.
16
Czerwiec
2016
Zapraszamy do Galerii Café Silesia na kolejne spotkanie czwartkowe, które odbędzie się 16 czerwca 2016 r. o godz. 17.00. Tym razem gościem będzie  znakarz szlaków turystycznych. Wstęp wolny.
Liczba gości na stronie: 7154958
Projekt i wykonanie serwisu agencja red Jungle