Kalendarium wydarzeń

 9
Czerwiec
2016
Są rzeczy, które nie mogą tak całkiem do końca się zdarzyć..., bo są za wielkie, żeby się zmieścić w zdarzeniu... i są wspaniałe... Chodźcie z nami, chodźcie..., w stronę Schulza... Wernisaż wystawy  9 czerwca o godz. 18.00 (z zaproszeniami) - Galeria Muzeum Miejskiego w Zabrzu, ul. 3 Maja 6
2
Czerwiec
2016
Na wystawie zostaną zaprezentowane plany miasta oraz różnorodne mapy, w tym fizyczne, gospodarcze i polityczne, na których znajduje się Zabrze od XVIII do połowy XX wieku.
28
Maj
2016
Tylko do 28.05.2016 r. można zwiedzać wystawę "Siła zabrzańskiej reklamy" Trwająca w siedzibie Muzeum przy ul. Powstańców Śląskich 3 wystawa, stanowi część prezentowanych w roku 2016 kolekcji Muzeum Miejskiego w Zabrzu.
19
Maj
2016
Muzeum Miejskie w Zabrzu wraz z Komisją Turystyki Górskiej PTTK O/Wędrowiec w Zabrzu zapraszają na kolejne Spotkanie Czwartkowe
18
Maj
2016
Stowarzyszenie Dante Alighieri w Katowicach we współpracy z Włoskim Instytutem Kultury w Krakowie i Biblioteką Śląską w Katowicach zapraszają na międzynarodową konferencję naukową „Udział 2. Korpusu Polskiego w wyzwoleniu Monte Casino”. W ramach wydarzenia: konferencja, w której wezmą udział prelegenci z Polski i Włoch (prowadzenie: Claudio Salmeri), wernisaż wystawy fotograficznej "Od śmierci silniejszy był gniew", udostępnionej przez Muzeum Miejskie w Zabrzu oraz koncert w wykonaniu pedagogów i studentów Instytutu Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Katowicach. Organizatorzy: Stowarzyszenie Dante Alighieri w Katowicach, Włoski Instytut Kultury w Krakowie i Biblioteka Śląska. Współpraca: Muzeum Miejskie w Zabrzu. 
14
Maj
2016
Również podczas tegorocznej Nocy Muzeów w Galerii Café Silesia prezentowana będzie wystawa „WIDEOFRESKI LECHA MAJEWSKIEGO”.
14
Maj
2016
14 maja zapraszamy do udziału w Nocy Muzeów w obydwóch naszych siedzibach. W Galerii Café Silesia po raz ostatni będzie można zwiedzać wystawę WIDEOFRESKI LECHA MAJEWSKIEGO, natomiast w drugiej siedzibie będziecie Państwo mieli okazję rozmowy z zabrzańskimi kolekcjonerami, którzy w tę noc zaprezentują swoje kolekcje na wystawie "SIŁA ZABRZAŃSKIEJ REKLAMY". Zachęcamy również do udziału w grze terenowej. Szczegóły w programie.  
7
Maj
2016
Muzeum Miejskie w Zabrzu i Zabrzańska Masa Krytyczna zapraszają na rajd rowerowy „W 115. rocznicę powstania pierwszego zabrzańskiego towarzystwa rowerowego Radfahrer-Verein Zabrze 1901”.
2
Maj
2016
2 MAJA - DZIEŃ FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Dlaczego na fladze biel znalazła się u góry, a czerwień na dole, skąd wywodzą się barwy narodowe i od kiedy uznawane są za narodowe oraz wiele innych ciekawych rzeczy można będzie się dowiedzieć podczas zajęć w dniu 2 maja 2016 r.
23
Kwiecień
2016
Już po raz drugi Stowarzyszenie Ruchu Harcerskiego "Czuwaj" Krąg Zabrze, Muzeum Miejskie w Zabrzu, Miejską Bibliotekę Publiczną w Zabrzu i Księgarnię Koszałek - Nowa w Zabrzu zapraszają do wzięcia udziału w akcji wymiany książek. Impreza jest bezpłatna, skierowana  do wszystkich posiadaczy książek, którzy chcą się nimi wymienić.Zapraszamy do Galerii Muzeum Miejskiego w Zabrzu Café Silesia 23.04.2016 roku w godz. 11.00 - 13.00.
Liczba gości na stronie: 7154834
Projekt i wykonanie serwisu agencja red Jungle