SACRUM VIDERE

Muzeum Miejskie w Zabrzu zaprasza na ostatnie już oprowadzanie w ramach cyklu „Sacrum videre – zobaczyć sacrum”. Tym razem zwiedzać będziemy kościół pod wezwaniem św. Teresy od Dzieciątka Jezus przy ul. św. Teresy 2 w Zabrzu-Mikulczycach.

św. Teresa

Parafia św. Teresy – młodsza z dwóch parafii na terenie zabrzańskiej dzielnicy Mikulczyce, została wydzielona z parafii św. Wawrzyńca. Ponieważ kościół pw. św. Wawrzyńca stał się niewystarczający dla powiększającej się szybko liczby wiernych, pod koniec lat 20. XX w. podjęto decyzję o budowie nowej świątyni. Zadanie to powierzono proboszczowi parafii w Mikulczycach – ks. Augustynowi Grochowinie. Kościół św. Teresy od Dzieciątka Jezus został wybudowany w latach 1932–1933 według projektu bytomskiego architekta, Theodora Ehla. Od 1942 r. przy kościele św. Teresy funkcjonowała samodzielna kuracja duszpasterska, która dopiero w 1947 r. została podniesiona do godności parafii.

Podczas oprowadzania przedstawimy Państwu historię kościoła oraz parafii, a także zaprosimy do miejsc na co dzień niedostępnych. Zwiedzaniu będzie towarzyszyła prezentacja multimedialna oraz ekspozycja dawnych paramentów i szat liturgicznych zachowanych w kościele.

Kościół pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus
ul. św. Teresy 2, Zabrze-Mikulczyce.

29.06.2019 r. oprowadzanie o pełnych godzinach: 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00.
Wstęp wolny.Liczba gości na stronie: 7130723
Projekt i wykonanie serwisu agencja red Jungle