KURATORSKIE OPROWADZANIE

Z radością informujemy, że po kilkumiesięcznej pracy zdalnej, spowodowanej pandemią koronawirusa, wznawiamy naszą działalność wystawienniczą. Zapraszamy do "Strefy koloru" czyli do obejrzenia autorskiej wystawy retrospektywnej Ewy Zajler-Płatek. Wernisaż wystawy w sobotę, 6 lutego o godz. 17.00., w Galerii Muzeum Café Silesia. A od 7 lutego ekspozycja będzie dostępna dla wszystkich zwiedzających.

Uwaga Pilne Uwaga Pilne

Do końca trwania wystawy „Strefa koloru” w każdy czwartek, o godz. 17.00 w Galerii Muzeum Miejskiego Café Silesia na zwiedzających czekać będzie  Ewa Zajler Płatek, która zaprasza na kuratorskie oprowadzanie po swojej ekspozycji.

Ze względu na warunki pandemii ilość zwiedzających musimy ograniczyć do 30 osób. Dlatego prosimy o potwierdzenie chęci udziału w kuratorskim oprowadzaniu pod numerem telefonu: 32 777 05 01.

Z a p r a s z a m y!

Uwaga❗ Niespodzianka❗
Dla wszystkich uczestników spotkania, które odbędzie się w tłusty czwartek przygotowaliśmy małą niespodziankę. Nie na słodko, ani nie na tłusto, nie dla ciała a dla ducha!***Ewa Zajler-Płatek ukończyła studia w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (dyplom uzyskała na Wydziale Malarstwa w 1991 r.). Pracuje jako nauczyciel dyplomowany w średnim szkolnictwie artystycznym w tym w zabrzańskiej Ogólnokształcącej Szkole Sztuk Pięknych.  Autorka wielu wystaw indywidualnych oraz uczestniczka licznych ekspozycji zbiorowych.


Jak zapewnia sama artystka celem jej twórczości jest, aby jej obrazy "w uniwersalny, nieskomplikowany sposób za pomocą środków malarskich ukazywały to, co głęboko tkwi w każdym człowieku - pragnienie dobra i wolności, porozumienia z drugim człowiekiem, tęsknotę za tajemniczym, nieskończonym i doskonałym bytem, którego zaledwie przedsmak przeżywamy świadomie, tu i teraz."

Ewa Zajler-Płatek ceni kontemplację i skupienie w sztuce, na tle której dynamika gestu ma wyraziste znaczenie. Swoje dzieła nierzadko buduje na zasadzie kontrapunktu, przesuwania akcentów. Pragnieniem artystki jest, aby jej sztuka "wprowadzała ład w duszach odbiorców, a jeśli niepokój - to tylko w sensie pozytywnym, skłaniającym do nadziei".
Na wystawie zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt prac malarskich oraz rysunki.

Zapraszamy i przypominamy o nadal obowiązującym reżimie sanitarnym: noszenie maseczek, zachowanie dystansu pomiędzy zwiedzającymi oraz dezynfekcji rąk.

Liczba gości na stronie: 7155028
Projekt i wykonanie serwisu agencja red Jungle