Wspomnienie

Muzeum Miejskie w Zabrzu zaprasza na kolejne spotkanie czwartkowe, poświęcone artystom zabrzańskim - Krystynie Jędrzejowskiej-Nowak i  Romualdowi Nowakowi.

Przypomnijmy,  Krystyna Jędrzejowska-Nowak, absolwentka ASP  w Krakowie, Wydziału Grafiki w Katowicach uprawiała malarstwo ścienne i sztalugowe, grafikę artystyczną i użytkową, a także zajmowała się reklamą i aranżacją wnętrz. Od roku 1956 prowadziła zespół plastyków-amatorów Zakładowego Domu Kultury Kopalni „Zabrze” przekształcony później w Grupę Twórczą „18-Obsydian”. Jej mąż, Romuald Nowak był górnikiem i geodetą. Od samego początku, związany z Grupą „Obsydian”. Amatorsko uprawiał grafikę, rysował, malował obrazy olejne. Spod jego pędzla wyszedł m.in. cykl obrazów na szkle, ukazujących śląskie drewniane kościółki. Był także autorem ilustracji książkowych oraz kart do skata, które ilustrował śląskimi scenkami rodzajowymi.

Oboje zginęli tragicznie 15 listopada 2004 roku.

   

 

Podczas spotkania będziemy wspominać tę niezapomnianą parę. Zapraszamy bliskich, przyjaciół, znajomych i wszystkich tych, którym nieobojętna  była twórczość tego artystycznego małżeństwa. Jednocześnie prosimy o zabranie ze sobą wszelkich zdjęć, artykułów prasowych, wydawnictw oraz pamiątek. Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa obu twórców pt. „Wspomnienie”.

Spotkanie rozpocznie się w dniu 13.11.2014 o godz. 17.30 w nowej siedzibie Muzeum Miejskiego w Zabrzu przy ul. Powstańców Śląskich 3– wstęp wolny.                                                                               Liczba gości na stronie: 7130624
Projekt i wykonanie serwisu agencja red Jungle